Longboardai

(Ne)visai rimtai

Pirmieji longboard’ai Lietuvoje atsirado kaip įvaizdžio dalis. Hipsteriai mėgo juos nešiotis po pažastimi ar rankose, nes kietai atrodė. Tai lėmė ir tai, kad longboard’ai dažnai būna papuošti gražiais piešinukais kurie matosi tik tada, kai jie yra nešami.

Nežinau kas buvo tas pirmasis iš po pažasties išsitraukęs longboard’ą ir pabandęs juo pavažiuoti, tegu jis/ji lieka istorijos archyvuose, bet tai sukėlė tikrą revoliuciją. Sekančią vasarą gatvėse ir parkuose pasirodė šimtai longboard’erių, kurie suprato, kad jų rankose yra laisvė ir adrenalinas, ir džiaugsmo ašaros akyse, ir visa tai ko jiems taip reikėjo, bet ilgus metus negalėjo įvardinti, o ne tik įvaizdžio dalis. Longboard’ų revoliucija prasidėjo…

neša longboard'ą rankoje
Kaip išsirinkit lognboard’ą?

Sunkus klausimas. Iš patirties galiu pasakyti, kad ir kokį beišsirinktum vis tiek noriesis dar vieno, ar dviejų. Vien todėl, kad tai yra pašėlusiai smagu. Pradžiai rinkis žinomų gamintojų longboard’ą, bus suderintos tarpusavyje visos dalys (ašys, ratukai, lenta…) ir važiuoti juo bus vienas malonumas.

Kokio ilgio turi būti longboardas?

Longboardo ilgį geriausia apskaičiuoti pagal formulę:

Longboard’o ilgio formulė. x – ūgis, n – amžius, α – ratukų skersmuo, β – sukibimo su asfaltu koeficientas.
Ar penis (penny board) yra longboard’as?

Jeigu penį laikai rankoje, greičiausiai tai yra tiesiog penis.

Kaip išmokti važiuoti longboard’u?

Tau padės longbaordų pamokos.