Riedučiai dažniausiai būna su trim arba keturiais ratukais. Rečiau su dviem ar penkiais. Tačiau renkantis riedučius ratukų kiekis nėra svarbiausias kriterijus. Taip pat nėra ir jų spalvą, minkštumas, guolių reitingas ir kitos smulkmenos.
Tai į ką reikėtų atkreipti dėmesį renkantis riedučius?
Visų pirma – bato patogumas. Kad ir kokie geri bus riedučiai, bet jeigu batas spaudžia, trina „mazolius”, ar paskausta pėda po 20 min. riedėjimo – džiaugsmo nebus. O riedučiai visų pirma ir yra apie džiaugsmą, gerą laiką ir malonumą. Nauda sveikatai – šalutinis poveikis.
Grįžtant prie patogumo – būtina matuotis, pavažinėti parduotuvėje ir, jeigu yra tokia galimybė, formuoti batą pagal pėdą naudojant aukštą temperatūrą (heat mold). Realiai tai beveik tas pats kaip iškepti pyragą arba kugelį, tik vietoj pyrago į orkaitę dedam riedučius. Instrukcija kaip tai padaryti namų salygomis:
Svarbu! Prieš atlikdami procedūrą įsitikinkite, kad jūsų riedučius galima heat mold’inti (pažiūrėti info ant dėžės ar gamintojo puslapyje) – priešingu atveju gali gautis kugelis.
Sekantis dalykas į ką būtina atkreipti dėmesį – gamintojas. Jų yra nemažai, keletas vertų dėmesio:
Pradedantiesiems labiausiai rekomenduoju rinktis Powerslide su trinity sistema. Per daug nesigilinant į techninius dalykus, riedučiai su trinity padės išlaikyti pėdą teisingoje padėtyje, kas yra turbūt svarbiausia, bet dažniausiai neteisingai atliekama.
Riedučius geriausiai pirkti specializuotose sporto prekių parduotuvėse ir rinktis iš žinomų gamintojų. Biudžetas apie 150 Eur. – už tokią kainą galima įsigyti pirmus riedučius, kurie tikrai į gyvenimą atneš daug džiaugsmo.
Geras tokių riedučių pavyzdys būtų Powerslide Zoom Pro modelis arba Seba FRX. Jeigu biudžetas didesnis – Powerslide Next.
Perkant riedučius, rekomenduoju iškart pasirūpinti ir apsaugomis (šalmas, keliai, riešai).
Išvados
- Pirkti žinomų gamintojų riedučius.
- Svarbiausia, kad būtų patogus batas.